بشرویه؛دیروز،امروز،فردا
زیباگلیست بشرویه بر دامن کویر
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : سرخ زبان
چهارشنبه 1393/11/1 :: نویسنده : سید سعید

همین اول کار اجازه بدین که یه راست برم سر اصل مطلب میدونم شما هم در این دوره زمونه حال و حوصله مقدمه چینی و مقدمه خونی رو ندارید پس با اجازه:
با نگاهی به تاریخ مدنیت و تحول شهر نشینی در بشرویه به این نکته پی می بریم که این شهر با توجه به برخورداری از قدمت تاریخی و غنای فرهنگی وسابقه شهری و شهرنشینی و وجود نیروی انسانی،زمینه های اقتصادی مختلف کشاورزی وصنایع تبدیلی،معدن و... در مقایسه با وضعیت حال حاضر نسبت به سایر شهرها و شهرستانهای کشور و شهرهای همجوار از پیشرفت و توسعه در خورجایگاه خود و پتانسیلهایش برخوردار نیست.

1

ممکن است در ابتدا اولین علت را سابقه70 ساله بخش بودن بشرویه و تضییع حق بشرویه در آن سالها بدانیم و معتقد باشیم که در این 70 سال بسیاری از حقوق مسلم این شهر توسط شهرهای همجوار و دست نشانده های آنها به غارت رفته است که البته این را نیز میتوان به عنوان یک دلیل پذیرفت و برای آن ادله و مستندات زیادی در حافظه تاریخی و مکتوب این شهرستان وجود دارد .
دومین علت را میتوان به جغرافیای سیاسی ، اقتصادی و طبیعی بشرویه نسبت داد قرار گرفتن در یکی از استانهای کم برخوردار در شرق کشور قرارنگرفتن برسرشاهراههای ملی وبین المللی و همچنین خشکسالی های پیاپی و قهر طبیعت میتواند بدیهی ترین دلیل برای دومین علت توسعه نیافتگی بشرویه باشد که این امر نیزبه اندازه وزن و تاثیری که در فرایند توسعه یک منطقه برایش قابل تصور است قابل پذیرش است .
4

واما سومین دلیل را من تقدیم شما میکنم که به نظرم در سالیان اخیر کمتر مورد توجه قرار گرفته است و آن هم نقش عامل انسانی است در اینجا منظور کسانی هستند که از توانایی های برخوردار می باشند اما به دلایلی نمیتوانند یا نمی گذارند که این توانایی ها در زمینه توسعه بشرویه ظهور و بروز کند . خیانت عده ای معدود از کسانی که شاید درباطن نه اعتقادی به دین دارند نه به ارزشهای جامعه و کشور ونه به عمران و آبادانی منطقه. این عده ی معلوم الحال و مجهول الهویه (که البته هویت آنها برای خیلی از مردم شناخته شده است)در طول 76 سال اخیر(70 سال بخش بودن +6 سالی که از شهرستان شدن بشرویه میگذرد)از هر حربه و حیله ای برای به قهقرا بردن شهرستان استفاده کرده اند و چون که به هیچ اصول و ارزشی پایبند نیستند باعث شده که بتوانند به هر طریق که ممکن بوده به اهداف خود دست یابند.
موارد ذیل را از جمله این روشها میتوان نام برد:
1 تهمت ناروا زدن و هتک حیثیت و آبروی کسانی که در برابر رسیدن به اهداف نامشرع آنها مقاومت میکردند.
2 شایعه پراکنی و جوسازی علیه افراد
3 دربرخی موارد حتی سوء استفاده از عناوین مقدسی همچون یادگار دفاع مقدس،رزمنده،جانباز،یا مخبر فلان اداره وبه بهانه دفاع از ارزشهای اسلامی یا انقلابی و.... و ارسال گزارشات خلاف واقع از شهرستان و افرادی که مورد غضبشان واقع شده اند به مقامات استان و کشور
4 منزوی نمودن مومنین و دلسوزان ومصادره کردن افراد و شخصیتهای تاثیرگذار شهرستان و هزینه کردن از آنها در جهت اهداف خود
5 ایجاد توطئه و تفرقه بین مردم بشرویه و سایر شهرهای همجوار
6 تهدید و تطمیع مخالفین خود
7 حضور قبیله ای ومافیایی در مصادر و مسئولیتها و جلوگیری از ظهور وبروز و ورود سایر افرادی که حقیقتا صلاحیت دار تر از آنها هستندکه این امر درگذشته کمرنگ تر بوده ولی با توجه به کناره گیری وابراز عدم تمایل خیر خواهان درگذر زمان باعث قدرت گرفتن روز افزون آنهاگردیده است.
8 ترویج چهره ای مطلوب از خود و خود را مدافع حق و حقوق شهر نشان دادن
این عوامل وسایر عواملی که ممکن است از زاویه دید نگارنده دور مانده باشد باعث شده که در طول سالیان متمادی جو خفقان و اختناق بر فضای عمومی شهرستان حاکم شود به نحوی که حتی در برخی موارد مردم مومن از رفت و آمد به مساجد،تکایا و مراسمات مذهبی و سیاسی در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران در امنیت نباشند و سایر نخبگانی که مخالف روش های منافقانه و خیانت بار این طایفه بوده اند تا جایی که توانسته اند با ترفندهایی که در بالا اشاره شد از میدان بدر کنند و با این رفتارها به بقیه نشان دهند که سرنوشت سایرین هم مانند آنها خواهد بود

2

ممکن است تا اینجای مطلب فهم و قبول صحبتهای نگارنده برایتان غیر قابل تصور باشد اما شما را به بررسی مسایل پشت پرده در انتخابات و انتصابات سالیان اخیر شوراهای اسلامی شهر و مجلس شورای اسلامی رهنمون میکنم و نتیجه گیری را بر عهده شما میگذارم.با تمام این احوال و در نتیجه ی اقدامات خائنانه این افراد زاویه نگاه مسئولین استانی و کشوری نیز به شهرستان بشرویه و مسایل پیرامون آن تغییر میکند به عنوان مثال اگر نگاهی به روند سابقه کاری و مسئولیت فرماندارن بشرویه داشته باشید متوجه نوع نگاه نمایندگان عالی دولت در استان به شهرمان میشویم انتصاب افرادی که تا قبل از آن سابقه مدیریتی نداشته اند و همچنین انتصاب مدیرانی بعضا ضعیف در ادارت که قدرت مخالفت و ابراز عقیده نداشته باشند خود شاهد مثال خوبی بر نوع نگرش مسئولین سیاسی و کشوری به شهرستان می باشد
در پایان میخواهم نظر خوانندگان را به این نکته جلب کنم که پیشرفت بشرویه نیاز به نیروی انسانی مومن ومتعهد دلسوز بومی دارد نه و نه شیفتگان قدرت و نه افراد خائن و ضعیف النفس.
پس چشمها را باید شست ،جور دیگر باید دید....

35

نوع مطلب : بشرویه، اجتماعی، 
برچسب ها : بشرویه،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 1394/01/4 05:22 ب.ظ
بسیارعالی بود.شنیدید دختر آقای ...... با توصیه نماینده قبل از برگزاری آزمون استخدامی تامین اجتماعی در طبس استخدام شده؟؟؟
سید سعید:از این دست موارد زیاده بگم؟بگم؟
یکشنبه 1393/12/10 12:46 ب.ظ
مطلب تا حدودی بدور از واقعیت است.اگر همه به یک ریسمان چنگ بزنیم واز اعمال ریاکارانه ومنافقانه دوری کنیم وضعمون واقعا بهتر میشه.هیچ فردی نباید بذاره از اسمش سواستفاده بشه وخودش رونباید در معرض تهمتها قرار بده،منظورم هر دو طرف ماجراس.همه باید مطیع کلام رهبری باشیم....
سید سعید:نظر شما محترم است امابه نظر اینجانب واقعیت چیز دیگری است که تقدیمتان شده است
دوشنبه 1393/12/4 12:45 ق.ظ
همه اینها رو تقریبا همه میدونن و همه هم تقریبا مقصرین رو میشناسن ولی اب از اب تکون نمی خوره . واقعا چرا؟
شنبه 1393/12/2 01:11 ب.ظ
بسیار عالی بود. این هایی که گفتید همه میشناسند و اوایل انقلاب جزو ... بوده اند . حال شده اند کاسه داغ تر آش
مرگ بر منافق/درود بر حاج آقای ...
سه شنبه 1393/11/28 01:04 ق.ظ
نحن ابنا الدلیل
-------------------
قل هاتوا برهانکم
-------------------
- میان حق و باطل چهار انگشت فاصله است! (امام علی علیه السلام، نقل به مضمون)
یکشنبه 1393/11/19 12:21 ق.ظ
هر چند نویسنده در ابتدای مطلب قصد واکاوی علل عدم پیشرفت موطنش را دارد ولی نتوانسته کینه و نفرت خویش را که شاید از روی اغراض شخصی نسبت به افراد باشد در لابه لای سطور پنهان نماید.

والسلام علی من اتبع الهدی
سید سعید:سلام غرض و کینه من به این آقایان بدلیل خیانتهای آنها در راه پیشرفت شهر است و لا غیر . محبت وطن شاخه هایی از ایمان است (البته نقل به مضمون)
سه شنبه 1393/11/7 04:26 ب.ظ
سلام میدانید چرا حضرت زینب سلام الله علیهادركوفه به مذمت ولعن مردم كوفه پرداختند و در شام به معرفی خود واسرا اشاره كردند خواهشاهركس كه میدونه جوابش رو بگه در عین حال من معتقدم الان ما برای نجات از چنگال سوء استفاده كنندگان و دشمنان نظام و شهر بایدبه هر دوروش حضزت در شام وگوفه همل كنیم
سه شنبه 1393/11/7 04:19 ب.ظ
جناب سید سعید سلام مطالبی كه توشته اید واقعیات شهر ماست روزی این مطالب را در ذهنم مرور میكردم كه چرا كسی عكس العملی از خود نشان نمی دهد همه می دانند سابقه اخلاقی_ حیثیتی وانقلابی این به ظاهر انقلابیون را. چرا كسی جلوی این سوءاستفاده های متعدد آنها را نمی گیردكه خودم به جواب رسیدم آری آقایان تمام مسولین را غیربومی انتخاب كرده اندكه نتوانند واكاوی گذشته ی بدسابقه آنان را بنماید بزرگان را هم با تهمت وافتراخانه نشین كرده اندكه نتوانند واقعیات اول انقلاب وچهره های آنان را برملاكنند.حداوتد آنهارا هدایت و به داد مردم بشرویه برسدیاصاحب الزمان ادركنا
سید سعید:مرحبا به ناصرکم
یکشنبه 1393/11/5 08:54 ب.ظ
در مجموع موافقم با نظر شما
از قدیم گفتن خرما از وسط خودش کرو میذاره
شنبه 1393/11/4 09:50 ب.ظ
الحق که درست گفتی و وای بر کسانی که به نا حق شهادت دادند و بر مومنی تهمت زدند. اکنون من این سوال رو از شما دارم با اینکه همه میدونن بعضی افراد علاوه بر اینکه دلسوز نیستند بلکه خائن به شهر شان هستند باز آنها را تایید میکنند.اکنون بجایی رسیده که بعضی از مسئولین تا دوره کاریشان رو به اتمام است یک عده...طومار بدست میگیرند و برای ماندن این فرد امضا جمع میکنن.فرزندانشان و حتی شوهر فرزندشان را هم در شهربه کار واداشته انگار قصد خروج این شهر را ندارند و آن زمان به مردم این شهر سخت میگذرد که میبینند فرزندانشان بیکار و ... ( خداوند از تقصیرات مدیران که برای میزشان شرفشان را زیر پا گذاشته اند )
سید سعیدتازه اینایی که من و شما گفتیم قسمت آشکار ماجرا است هنوز زاوایای پنهانی داره که فقط خدا میدونه
پنجشنبه 1393/11/2 01:07 ق.ظ
موافقت ضمنی خود را با این نوشته اعلام میدارم با این تفاوت و ذکر این نکته که نباید همه را با یک چوب راند.
چهارشنبه 1393/11/1 08:39 ب.ظ
بعضی جاها رو درست گفته بودید ولی درکل خیلی مطلب تندی بود...
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات