بشرویه؛دیروز،امروز،فردا
زیباگلیست بشرویه بر دامن کویر
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : سرخ زبان
پنجشنبه 1393/11/9 :: نویسنده : میرزا


معمولا در هر شهر و دیاری یک روز از هفته به یک بازار ویژه و دستفروشان و فروشنده های مختلف اختصاص دارد که در شهر ما همانطور که حتما مشاهده کرده اید این کار در روز پنج شنبه انجام میشود.


رسمی که در شهر ما وجود دارد زیارت اهل قبور بویژه توسط بانوان در روز پنج شنبه میباشد که جمعیت عظیمی را شامل میشود بخاطر همین فروشنده ها هم از موقعیت استفاده کرده و اجناس خود را عرضه می نمایند که با استقبال خوب مردم روبرو میشود.همانطور که مستحضرید مکان پنج شنبه بازار بشرویه همان میدان میوه و تره بار در کنار میدان بسیج می باشد.و باید گفت اصلا مناسب این کار نیست.پس از مشاهداتی که در روزهای پنج شنبه در این مکان داشته ام بر خود لازم دیدم نکاتی را گوشزد نمایم:


1-کوچک بودن:فضای بسیار کوچک ونامناسبی که وجود دارد باعث اذیت شدن خریداران به انحاء مختلف می گردد،نه می توانند به راحتی اجناس را ببینند و نه به راحتی خرید کنند و حسابی به زحمت میفتند.


2-نبود پارکینگ:متاسفانه همیشه در روزهای  پنج شنبه شاهد ترافیک بسیار زیاد در اطراف میدان بسیج میباشیم و این کار ماموران راهنمایی و رانندگی را نیز سخت می کند از طرفی با توجه به نبود پارکینگ خیلی ها مجبورند ماشینهای خود را در فضای پشت میدان تره بار و حتی جلوی منازل مردم پارک نمایند که باعث به زحمت افتادن ساکنان آن منطقه می گردد.


3-اختلاط:با توجه به فضای کوچک،متاسفانه شاهد اختلاط زن و مرد هستیم که باعث نارضایتی و عدم رعایت برخی شئونات اسلامی میگردد و از طرفی باعث سوء استفاده برخی نااهلان از فضای بوجود آمده میشود.

4-مشکل فروشنده ها:فروشنده های محترم نیز با مشکل کمبود جا مواجهند تا جایی که عده ای از آنها مجبورند در بیرون از محوطه مشخص و در پیاده رو بساط پهن کنند که این امر نیز چندان خوشایند نیست.
قطعا ممکن است مشکلات دیگری نیزدر این زمینه به ذهن شما خطور کند.به هر حال ضمن خیر مقدم خدمت شهردار جدید شهرستان مهندس بلالی و آرزوی توفیق برای ایشان،درخواست داریم در اسرع وقت به این مشکل رسیدگی نمایند چرا که شان و جایگاه مردم بشرویه بیشتر از اینهاست.


پیشهاد بنده استفاده از محوطه کنار پارکینگ راهبردی شهرستان(محل نگهداری خودروهای توقیفی)میباشد که اتفاقا در کنار بهشت امام حسین(ع) هم هست و مردم پس از زیارت اهل قبور به راحتی میتوانند خریدهای خود را نیز در فضایی بزرگ و آرام انجام دهند


و نه مشکل پارکینگ وجود دارد و نه مشکل کمبود جا.البته قبلا شنیده بودیم شهرداری تصمیماتی دارد ولی متاسفانه ماههاست قرار است این مشکل رفع گردد.مشکلی که بایک تدبیر به راحتی درچند روز قابل حل است و نیاز به ماهها و سالها ندارد.


(لازم به ذکر است عکسهایی که مشاهده می کنید در زمانی خلوت و همزمان با شروع پنج شنبه بازار گرفته شده است و نشان دهنده مشکلات واقعی نیست.)

----------------------------------------------------------------------------

اما برای نمونه چند عکس از شهرهای اطرافمان جهت اطلاع مسئولین ذیربط میگذارم شاید ما هم به لطف خدا و تلاش مسئولان کمی به فکر شهر خود بیفتیم.


چند عکس از جمعه بازار بزرگ اسلامیه که شاید ما خیلی بیشتر از آنها ادعا هم داشته باشیم ولی به عمل کار برآید...
 


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و این هم عکسی از سردر یکی از میدانهای میوه و تره بار فردوس 

نوع مطلب : بشرویه، اجتماعی، 
برچسب ها : بشرویه، پنج شنبه بازار،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 1394/02/15 09:48 ب.ظ
ممنون!میدونستین پنجشنبه بازار اسلامیه روفرماندار فعلی بشری درعرض یکی دوماه راه اندازی کرد والانم یک بشرویگی ازونجاشریکه!پس مردم میدونن مسولاهم میدونن جای عمل خالیه
یکشنبه 1394/02/6 03:25 ب.ظ
احسنت بر این سرخ زبان
جمعه 1394/01/28 07:11 ب.ظ
خیلی مسخره اس وبتون اوووووق
چهارشنبه 1393/12/6 09:13 ق.ظ
کاملا درست و بجا گفتین.تا خدای نکرده یک نفر اونجا کشته نشه هیچ کس به فکر نمی افته .
دوشنبه 1393/11/27 09:59 ق.ظ
یکی از حربه های گروهک نفاق در بشرویه دامن زدن به اراجیفی مثل اصوگرایی و اصلاح طلبیه.شنونده باید عاقل باشه
دوشنبه 1393/11/20 12:44 ق.ظ
اون هم دم در دستشویی ها...شان بشرویه ای ها واقعا این قدر پایینه....جون میدیم حال همشهری رو بگیریم...بلد نیستیم حال مسولین رو اگه کار نمی کنند بگیریم...
میرزا
به نکته خوبی اشاره کردید:اون هم دم در دستشویی ها...!!
یکشنبه 1393/11/19 04:31 ب.ظ
اره میرزاجون نیت خوان که نیستی ولی خوبه که بدبین هم نیستی دقیقا منظورمن هم خدای نکرده تخریب شان وجایگاه جانبازنبودولی بعضیاشون واقعاازمقامشون سوءاستفاده میکنن وازاحترام گذاشتن چاپلوسانه ونامناسب بعضیاجوگیرمیشن خداعاقبت همه ماروختم به خیرکنه انشاالله
میرزا
ازین بعضیا در همه قشرها هستند...
و در جواب دعاتون:الهی آمین
یکشنبه 1393/11/19 12:08 ق.ظ
سلام
با ای کاش و اما و اگر که فرهنگ غرض ورزانه ی مغرضان تغییری نمی کنه.
به نظر من چنین نظراتی ارزش تایید رو نداره.
جمعه 1393/11/17 02:37 ب.ظ
البته به نظر من باید از حامیان تدبیر و امید و اصلاح طلبان شهر از جمله آقای حسینی!دباغ زاده،کیانی!عدالتی،جهانطلب و...هم مصاحبه گرفت تا اونا هم از خاطرات انقلابیشون بگن.به نظر شما هر کدوم چی میگن؟؟؟؟؟؟!!!!!
میرزا
به نظر من همه اصلاح طلبی بشرویه در این چند نفری که هدف دار اسم بردید خلاصه نمیشه
ای کاش اسم نمی آوردید
پنجشنبه 1393/11/16 04:01 ب.ظ
فانتزی من اینه كه حالا كه در دهه فجرهستیم یه خبرنگار بیاد از مثلا اصول گراهای بشرویه آقایان مقیمیان ابراهیمی،فرشاد،خاكی نژادو... بپرسه شما از فعالیت های مبارزاتی اول انقلابتون بگین و یك خاطره برامون تعربف كنید.به نظر شما هر كدوم چی خواهند گفت؟؟؟؟!!!!!!
میرزا
به نظر من همه اصولگرایی بشرویه در این چند نفری که هدف دار اسم بردید خلاصه نمیشه
ای کاش اسم نمی آوردید.
سه شنبه 1393/11/14 05:24 ب.ظ
به نظر منم این مکانی که میگید خوبه..ولی گفتنش توی وبلاگ چه فایده ای داره؟؟خوب یه جورایی به گوش شهردار برسونید
میرزا
ممنون
اطلاعرسانی شده است.انشاالله ترتیب اثر هم بدن
سه شنبه 1393/11/14 02:47 ب.ظ
با اسم آوردن از جانباز در پی تخریب جایگاه و شان این عزیزان نباشیم.اگه کسی جایی کاری کرد به همه تعمیم ندهیم.
میرزا
بنده نیت خوان نیستم اما فکر کنم اون فردی که نظر داده منظورش خدای نکرده تخریب نبوده و منظورش سوء استفاده از جایگاه بوده وگرنه جانبازان بر همه ما حق دارند و احترامشان بر همه واجب است.
سه شنبه 1393/11/14 09:11 ق.ظ
نظرخوبی بوداولانیازی به داشتن پارکینگ به اون بزرگی برای توقیف موتورسیکلت هانیست ثانیابیچاره اون موتورسواری که خسته ازصحرامیادوباتوقیف موتورش مواجه میشه وآقازاده های16یا17ساله ی بعضیاباماشینهای آخرین مدل بدون گواهینامه ازجلوی چشم پلیس درشلوغ ترین نقطه شهرردمیشن ولی هیچ پلیسی ...آخه فرزندپولدارن فرزندجانبازن فرزند...خوب فکرکنین هرجایی مناسب یه کاریه
دوشنبه 1393/11/13 11:52 ب.ظ
جناب شهردار بسم الله
این گوی و این میدان
جمعه 1393/11/10 11:07 ق.ظ
اما خله زر زر مه کو بی بی جو
میرزا??
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic