بشرویه؛دیروز،امروز،فردا
زیباگلیست بشرویه بر دامن کویر
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : سرخ زبان

داشتم از بلوار شهید بهشتی،یکی از مکانهای پر رفت و آمد شهر(با توجه به وجود مسکن های مهر و مسکن های فرهنگیان و...)عبور میکردم که ناخودآگاه یا خودآگاه!چشمم به فضای سبز بلوار افتاد!!،واقعا هم خیلی جاهایش سرسبز بود...ولی...
اینچنین سرسبز بود...خودتان ببینید:


این فقط یکی از بلوارهای سطح شهر بود.اگر لازم شد از سایر بلوارها هم عکس تهیه خواهد شد.
فقط می خواستم یادآوری کنم که بشرویه فقط حد فاصل میدان بسیج تا میدان فرمانداری نیست.
لطفا به سایر بلوارها و خیابان ها هم رسیدگی کنید...مسئولان محترم...

اینم فیلمش تا کسی نگه فقط از یک جای خاصش عکس گرفتن!:


[]
نوع مطلب : بشرویه، اجتماعی، پرمخاطب ها، 
برچسب ها : بشرویه، نقد،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 1393/04/23 02:06 ب.ظ
وقتی برای انتخاب مسئولین غریبه ها رو ترجیح میدیم همین میشه دیگه...اون که میره پی کارش یه ذره هم واسه شهر ما دل نمیسوزونه....
دوشنبه 1393/04/16 02:23 ب.ظ
سلانم با اجازهتون عکاساتون وفیلمتون ذخیره کردم شاید روزی با چند عکس دیگه سوژه خبری بشه
شنبه 1393/04/7 01:38 ق.ظ
اینکه میگین در خفا تذکر داده بشه بهتره بدونین یه بنده خدارفته ÷یش یک عضومعلوم شورا انتقادی کرده و نظرش رو هم گفته اون عضو محترم شورا هم گفته شماها 30 نفر لبکار تو بشرویه هستید که همش انتقاد میکنبد مردم که حرفی نمی زندد همین شماهایید!!!!!!
پنجشنبه 1393/04/5 12:46 ق.ظ
در ادامه ی نظرات متفاوت اضافه می کنم که:
می توانید با کلاه دوره داری در دست راه بیفتید و از مردم کوچه و خیابان مالیات جمع کنید.
اصلاً می توانید به نمایندگی از شهرداری از محلات مختلف عوارض نوسازی!!! بگیرید و ...
موفق باشید
میرزا
چهارشنبه 1393/04/4 11:36 ق.ظ
ناشناس با خوندن نظرت کلی خندیدم دلم شاد شد...همون که گفته بودی بیل وردرم و خا را ر خوتامو ورکنم
پس از این به بعد باید هر کوچه ای که آسفالت نبود خودمون گاری گاری قیر بیارم و با بیل آسفالتش کنیم یا اگه لوله آبی توی کوچه ترکید خودمون کلنگ به دست بگیریم و لوله رو درست کنیم یا اگه لامپ تیر برقمون سوخت بپریم بالا و عوضش کنیم یا .....
دوشنبه 1393/04/2 11:45 ق.ظ
من میگم انتقاد در حضور کلی آدم، هر چقدر هم کوچیک باشه، باز هم باعث رنجش خاطره، و رنجش خاطر هم کینه میاره.
میگن، و فکر کنم هم شنیدین که:
پیرمردی مشغول وضو گرفتن بود، اما طرز صحیح آن را نمی دانست. امام حسن(علیه السّلام) و امام حسین(علیه السّلام) که در آن هنگام طفل بودند، وضو گرفتن پیرمرد را دیدند. جای تردید نبود؛ تعلیم مسائل و ارشاد جاهل واجب است؛ باید وضوی صحیح را به پیرمرد یاد داد. اما اگر مستقیما به او گفته شود وضوی تو صحیح نیست، گذشته از اینکه موجب رنجش خاطر او می شود، برای همیشه خاطرۀ تلخی از وضو خواهد داشت. به علاوه ، از کجا که او این تذکر را برای خود تحقیر تلقی نکند و یکباره روی دندۀ لجبازی نیفتد و هیچ وقت زیر بار نرود.
این دو طفل اندیشیدند تا به طور غیر مستقیم او را متذکر کنند. در ابتدا با یکدیگر به مباحثه پرداختند، و پیرمرد می شنید. یکی گفت:« وضوی من از وضوی تو کامل تر است.» دیگری گفت: « وضوی من از وضوی تو کامل تر است». بعد توافق کردند که در حضور پیرمرد هر دو نفر وضو بگیرند و پیرمرد حکمیت کند. طبق قرار عمل کردند و هر دو نفر وضوی صحیح و کاملی جلوی چشم پیرمرد گرفتند. پیرمرد تازه متوجه شد که وضوی صحیح چگونه است و بفراست مقصود اصلی دو طفل را دریافت و سخت تحت تأثیر محبت بی شائبه و هوش و فطانت آنها قرار گرفت. گفت: وضوی شما صحیح و کامل است . من پیرمرد هنوز وضو ساختن را نمی دانم . به حکم محبتی که بر امت جد خود دارید ، مرا متنبه ساختید. متشکرم(1).

عن ابی عبدالله (علیه السّلام) قال :
احب اخوانی الی من اهدی الی عیوبی(2) .
امام صادق (علیه السّلام) فرمود :
بهترین برادرانم نزد من کسی است که عیوب مرا به من اهدا نماید .
پی نوشت ها :
1- بحارالانوار، ج1، ص89
2- تحف العقول
برگرفته از پرتال راه بهشت:
http://www.rahebehesht.org/info/item.asp?ID=279

در ثانی این نظرات دامنه‌ی نفوذش خیلی زیاده، مشکل خانواده رو تو خانواده حل می کنن(البته اگر موجب خنده نشه) شهرای دیگه هم این مطالب دیده میشه، از ما گفتن
باز هم با عرض معذرت
ببخشید که حرف زیاد شد و تکراری
و درهم و برهم
بیاید در راستای پیشرفت شهرمون محترمانه کار کنیم و بعد هم انتقاد کنیم و نشینیم بگیم این فقط وظیفه‌ی فلان نهاده...
سرخ زبان: قیاس مع الفارق نمودی عزیز:
اولا : مورد اول امر به معروف ونهی از منکر در مسائل دینی است ولی مورد دوم انتقاد به روش کار ونوع مدیریت در امور شهری است ونه قوانین نوشته شده ی الهی در این مورد می توان گفت:
نهی از منكر، با پشتوانه حجت شرعی است و در قبال تكلیف و وظیفه شرعی ولی در مورد انتقاد ِبه معنای خاص، كار به این صورت نیست؛ چون، در این موارد، منتقد، نه بر اساس حكم شرعی روشن، بلكه بر پایه تشخیص و فهم خود،درموضوعاتی كه چه بسا هیچ دستوری از شرع، در آن باره نباشد، اعلام نظر می كند، به نظر می رسد پشتوانه اصلی انتقاد، حكم عقل است؛ چون،محصول خِرد ناب انسانی، در مواردی كه حجت شرعی ِظاهری نیست، خود یكی از منابع دستورهای شرع است. ولی در بسیاری از موارد، حكم آن، بویژه در امور مهم، در اثر برخی عوامل غفلت زا، پوشیده می ماند و تشخیص آن، بسیار دشوار می شود. در این دست مسایل، از تك روی و خودرأیی و اتكّای زیاد به یافته های فكری خود، به شدت نهی شده و بهره مندی از عقل جمعی، سفارش شده است که در این مجال سعی در بهره بردن از خرد جمع است.
در این باره، در روایات، از دو مقوله سخن رفته است: نخست، از مشورت برای كسب آرای خردورزان خیراندیش، و دیگری، انتقاد كه این، باز حركتی است از سوی ناظران اهل اطّلاع و هوشمندان دلسوز و مصلحت نگر، در جهت تصحیح ِكار ارائه شده و پیرایش آن از نقصها و عیوب. در هر دو مقام، هر چه اظهارنظركنندگان، از عقل و بینش و دلسوزی و خیرخواهی بیشتری برخوردار باشند، آن موضوع را، به حكم خرد، نزدیك تر كرده و تعهدآفرینی آن، فزونی خواهد یافت ،پس معیار در نقدگری و نقدپذیری، تبعیت از حكم عقل است و لذا اگر برای كسی، قطعی شد كه منتقد یا مشاور خود، به خطا می روند، پیروی از آن، الزامی نداشته و تعهدی در این جهت پدید نمی آید.
ثانی ین:
مقایسه ی اینجانبان و مدیران محترم شهری در برابر حسنین «ع»و یک پیر عرب جاهلی مقایسه ی زیبایی نیست زیرا عصر امروز عصر گفتگو و طرفین این نقد از اقشاری هستند که حداقل 15تا20سال از عمرشون رو در محیط های علمی آموزشی وکار در عرصه ی اجتماع با مردم گذرانده ایم و می دانیم که محول نمودن مسئولیت صرفا تکیه زدن بر یک کرسی و حکمرانی یک طرفه نیست و حتما قبل از تکیه نمودن بر کرسی مسئولیت ابتدا واژه ی مسئولیت را ریشه یابی نموده ایم که ما همواره در معرض سوال بوده وباید خود را ملزم به پاسخگویی بدانیم.
ثالثا:
نقد و ارزیابی حاكمان از سوی مردم، با نقد مؤمنان نسبت به هم، تفاوتهایی دارد :
نقد مردم نسبت به هم، باید به صورت پنهانی باشد، ولی در مورد حكمرانان، اگر تذكر پنهانی سودی نبخشید، باید اعتراض علنی كرد(از آنجایی که بزبان آوردن نقد های پنهانی پیشین به صلاح نیست ازبیان آنها خودداری می نماییم).
هر چند درپاسخ به انتقادات علنی منصفانه و دلسوزانه ی ما در مطالب ماضیه هم کینه و کدورتی هویداست که نشان از عدم توجه نقد شونده ودر برخی موارد شاهد مقابله بمثل به روشهای زشتی همچون متهم نمودن به دروغ پردازی و ... هستیم.
از آنجایی که در مطالب پیشین بحث از کدورت به میان آمد بیان این نکته خالی از لطف نیست که:

انسان، چه بسا در اثر حب نفس، در آغاز، از توجه انتقاد دیگران به خود، رنجیده خاطر شود؛ زیرا آن را نشانه نوعی شكست و عدم توفیق خود دانسته و اعتبار خویش را در معرض خطر و تهاجم می پندارد، در حالی كه اگر خردمندانه بنگرد خواهد یافت كه حتی همان "حب ذات"، او را به قبول نقدهایی كه از روی خیرخواهی و نیك اندیشی بر او وارد می شود، دعوت می كند؛ زیرا به زودی به دست می آورد كه صیانت نفس، در واقع به شنیدن آنچه نفس را از آن خوش آید، نیست، بلكه، چه بسا این كار، در اموری نهفته است كه باید نفس ِسركش را به پذیرش و تن دادن بدان وادار كرد، لذا در بسیاری از روایات، "نصیحت پذیری"، از صفات مؤمنان شمرده شده است.
رابعا:
امیر مؤمنان علیه السلام در عهدنامه خود به مالك اشتر ـ كه در حقیقت، اساسنامه حكومتی علوی به شمار می رود ـ پس از اینكه به او سفارش می كند تا همكاران خود را از صالحان و خوش پیشینه ها برگزیند، نوشته است:
باید برگزیده ترین آنان نزد تو، آن كس از وزیران باشد كه سخن تلخ حق را بیشتر به تو بازگو كند و...
دوشنبه 1393/04/2 11:45 ق.ظ
سلام
ببخشید اگر به کسی برخورده
مقصود، توجیه کردن کار سازمان ها و ادارات شهرستان نیست
اگه نو سایت سانسور شدیدا بیداد میکنه! برید به خود مسئولا بگید!
شاید دلیلی آوردند، قابل قبول!
اینا رو که ما انتخاب کردیم، مگه ازشون می ترسیم
شما بخواید! میشه
اگر نشد، بریم به صورت کاملا داوطلبانه و البته با اجازه!!! بیل دست بگیریم، خار بزنیم، شاید تاثیری داشت، اگر هم نداشت، چه عیبی داره کمک کردیم به قشنگی شهر، خدا بیامرزیش هم هست، چیزَه بیشتر از ای!
مگه غیر اینه که پیامبر فرمودند: هر کس سنگی را از سر راه مردم بردارد حسنه ای برایش نوشته شود وهرکس حسنه ای داشته باشد وارد بهشت گردد. وهمچنین فرمودند: یکی از اعمال نیک امتم کنار زدن موانع واشیای آزار رسان از راه هاست.
جالبه نظر دوستمون که میگه: مسافرا میگن، مگه اینجا آدم هم زندگی میکنه، و نکتش هم همون آدمه هست و نمیگن سازمانها و ادارات
اگه قراره اتفاقی بیفته و شهر پیشرفت کنه باید خودمون دست به کار بشیم، وگرنه هیچ کس نمیاد برای ما دلسوزی کنه
بیاید یه کاری کنیم که اگه دوباره همچین اتفاقی افتاد، قبل از اینکه بخواید بهش فکر کنین، خودشون رفعش کنن
یکشنبه 1393/04/1 10:46 ب.ظ
عرض سلام دارم خدمت عزیزان
اینکه دوستمون فرمودن کاملا درسته در سایت شهرداری وسایر نهادهای دولتی نظرات بشدت سانسور میشه حتی یک انتقاد کوچک هم منتشر نمیشه.
ضمنا میشه بفرمایید چه کسی قراره دشمنمون بشه؟؟؟!!!
ما براساس اصول دموکراسی رای دادیم وشورا انتخاب کردیم
شورا هم شهردار رو به عنوان خدمتگذارانتخاب نموده تا امورات شهر رو مدیریت کنه
به نظر شما در حکومت اسلامی که مردم ارباب و مسئولین خدمتگذار نامیده شده اند با یک انتقاد کوچک ارباب نسبت به خادم خود دشمن خواهد شد.
فکر نکنم هرگز چنین باشد(البته اگر!!!واقعا مردم ارباب و مسئولین خادم باشند)
یکشنبه 1393/04/1 07:13 ب.ظ
دوست گمناممون فرمودن که این انتقادات رو در سایت شهرداری مطرح کنید.
باید به عرض مبارکتون برسونم که متاسفاته انتقادات و نظرات در سایت شهرداری با سانسور شدید مواجه میشه و در عمل راه به جایی نمی بره! خودتان امتحان کنید.
یکشنبه 1393/04/1 10:07 ق.ظ
سلام
با عرض معذرت
هر که رَ که ماش، درس رَوه
یَه بیله دِ دست گیره، بِرَه به خار زنی
کاش انتقاد همراه با راه حل باشه
بیاید فقط به حرف، غمخوار بشرویه نباشیم
نگید، پولش رو کسی دیگه میگیره...! جرا ما؟
اینا هم جاش تو وبلاگ نیست،اینا همش باعث دشمنی میشه.این حرفا رو برید و تو سایت شهرداری
به عنوان پیشنهاد یا انتقاد بگید
ببینید دلیلش چی بوده
اینقدر بگید، بگید، بگید، که: آخرش برود میخ آهنی در سنگ

اگرَم چیزَه هَس دِ درِ گوشِ یک دگر گویِم نِ اوکه جار زِنِم

بِبَخشِه!
خیلَه حرف شد
میرزا
باسلام
ممنون از نظرتون اما....اما بهتره بدونید هر سازمان و نهادی در سطح شهرستان وظایفی براشون تعریف شده،و اگر قرار باشه همه این کارها رو مردم انجام بدن دیگه چه نیازی به این نهادها و سازمانهاست؟!ضمنا حق بدین بگم این حرفتون هم کمی غیرمنطقیه که هرکس نمیخاد اینجوری باشه بیل برداره بره به خارزدن!!! این دیگه ازون حرفاست!!بعد فرمودین راه حل بدین! فکر کنم این مشکل دیگه نیازی به گفتن راه حل نداره!چون جزو واضحاته!بخاطر شما اینم راه حل:
مسئولین مربوطه به کارکنان و کارگران فضای سبز شهرداری بگن یه بیل بردارند برن این خارها رو بزنند!! و اگه شرایط مهیا بود کمی گل کاری هم انجام بدن!!اینم راه حل!!
ضمنا این که فرمودین باعث دشمنی میشه باعث تعجبه! اولا یعنی مسئولان محترم شهرداری ازین اوضاع مگه بی خبرند؟دوما اگه قرار باشه با یک انتقاد ساده و محترمانه دشمنی بوجود بیاد باید در شرح صدر خودمون شک کنیم.اینهمه دم از انتقاد پذیر بودن زدن و در عمل چیز دیگه ای رو انجام دادن با هیچ عقل سلیمی سازگاری نداره!ما هم تشکر میکنیم از نظر شما و همانطور که تا الان سعی کردیم در راستای پیشرفت شهرمان انتقادات خود را محترمانه مطرح کنیم انشاالله ازین به بعد هم سعی میکنیم این نکته را بیش از پیش رعایت نماییم.
یکشنبه 1393/04/1 09:48 ق.ظ
خوب دیگه . چمن رو برای سزیش میکارند اینا هم که سبزه حالا چه فرقی داره مهم اینه که سبزه ! تازه آب هم نمیخاد!!
یکشنبه 1393/04/1 06:22 ق.ظ
سلام.
......ریزگردها به ما خارها که اجازه رشد در بیابان را نمی دهد یکی هم که پیداشده هوای ما رو داشته باشه بهش گیر ندین دیگه
شنبه 1393/03/31 05:32 ب.ظ
سلام
غم مخورفصل بهارووقت باران می شود
وین کویربشرویه چون لاله زاران می شود...
شنبه 1393/03/31 05:19 ب.ظ
سلام وبلاگ جالبی دارید.موفق باشید.
شنبه 1393/03/31 01:10 ب.ظ
آفرین میرزا
ما که خودمون بچه کویریم وقتی توی بشرویه دور میزنیم دلمون میگیره بس که خشکه چه برسه به مسافرایی که دارن از شهرای سرسبزدیگه میان..حتما وقتی اینجا رو میبینن دهنشون وا میمونهبا خودشون میگن اصلن اینجا آدم زندگی میکنه؟؟؟
شنبه 1393/03/31 10:24 ق.ظ
ای دل غافل... متاسفانه همیشه همینطوری بوده و شهر فقط یک نقاط خاصی رو در میگیره از نظر مسئولین امر
شنبه 1393/03/31 07:16 ق.ظ
سلام با توجه به نام زیبنده وبلاگتون بهتره در هر مطلب از دیروز و امروز و طرحتون برای فرداهم بنویسید..
شنبه 1393/03/31 01:46 ق.ظ
اگه قرار نیس گل بکارند لااقل خارهاش رو که بزنند! یعنی توروخدا ببین چقدر این خارا رشد کرده و حتی دانه داده!یعنی کار یه روز دو روز نیس قطعا به ماه رسیده ولی هیچ اقدامی نشده
لااقل یکی یه گله گوسفند بیاره این خارها رو بخورن!یا حیفه باشه همینجوری قشنگتره!
شنبه 1393/03/31 12:59 ق.ظ
این همون فضای سبزیه که بخاطر آبیاریش آب برخی نهالستانها رو قطع می کنند
جمعه 1393/03/30 08:14 ب.ظ
احسنت به این نکته بینی تون
از معدود سایت ها و وبلاگ های شهرمون هستید که بیشترین تمرکزتون بروی مسائل و مشکلات متن بشرویس و وظیفه اطلاع رسانی رو به بهترین نحو انجام میدید ... دست مریزاد!
جمعه 1393/03/30 08:14 ب.ظ
سایر بلوارها رو که مسافرا نمی بینن!!!
جمعه 1393/03/30 08:12 ب.ظ
توجه کنید اون سرسبزیهایی که توی فیلم دیده میشه همش خاره!!!میگی نه برو نیگا کن!!
جمعه 1393/03/30 06:43 ب.ظ
بلوار قائم رو ندیدیدتبعیض تا کی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic